افزایش حقوق بازنشستگان بر اساس ضرایب مستمری و ترغیب

<a href=باربری گیشا" width="800" height="499" class="attachment-post size-post wp-post-image" style="display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;" />https://kamapress.com/wp-content/uploads/2020/07/حقوقومزایایبازنشستگان-280x175.jpg 280w" sizes="(max-width: 770px) 100vw, 770px" width="770" height="480">

یک مقام مسئول در سازمان تامین اجتماعی در تشریح افزایش حقوق بازنشستگان اظهار کرد: شاخص‌های موثر بر متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران شامل مبلغ متناسب‌سازی، ضریب ترغیب، تفاوت تطبیق و کمک‌هزینه معیشت و مسکن است.

به گزارش کاماپرس؛ پس از گذشت ١٤ سال یکی از جدی‌ترین و قدیمی‌ترین مطالبات بر زمین مانده بازنشستگان تأمین اجتماعی که بحث متناسب‌سازی حقوق بود، سرانجام با مساعدت دولت در مسیر پرداخت قرار گرفت، دو هفته پیش با مصوبه دولت ٣٢ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شد. بخشی از این بدهی که حدود ٣٠ درصد برآورد شده، برای متناسب سازی و ترمیم حقوق بازنشستگان استفاده خواهد شد. حالا معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی فرمول نهایی اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان این نهاد را براساس ۴ شاخص مبلغ متناسب‌سازی، ضریب ترغیب، تفاوت تطبیق و کمک‌هزینه معیشت و مسکن ‌ تشریح کرده و از اعمال آن از مردادماه جاری خبر داده است.

ضریب مستمری چیست؟

به نقل از ایسنا، مهرداد قریب معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفته است: ضریب مستمری در زمان برقراری نیز با تقسیم مستمری قابل پرداخت در زمان برقراری بر حداقل مستمری سال برقراری به دست می‌آید. ضریب مستمری در زمان اجرای متناسب‌سازی نیز با تقسیم مبلغ مستمری در زمان اجرای متناسب سازی بر حداقل مستمری در زمان اجرای متناسب‌سازی محاسبه می‌شود.
او ادامه داد: مبلغ پایه به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه از ۱۵۰ هزار تومان برای مستمری‌بگیران دارای سابقه ۱۰ سال و کمتر بیمه‌پردازی شروع می‌شود و برای افراد دارای ۳۵ سال و بیشتر بیمه‌پردازی به ۴۶۵ هزار تومان می‌رسد.

ضریب ترغیب چیست؟

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی در توضیح ضریب ترغیب موثر در افزایش حقوق بازنشستگان نیز گفت: ضریب ترغیب در فرمول اجرایی متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران به منظور برقراری عدالت طراحی شده است تا آن دسته از مستمری‌بگیرانی که در زمان اشتغال حق بیمه خود را به صورت منظم و مستمر پرداخت کرده‌اند از طریق اعمال این ضریب دریافتی بیشتری داشته باشند.
قریب اظهار کرد: ضریب ترغیب در واقع حاصل ضرب حداقل دستمزد در زمان اجرای متناسب‌سازی در ضریب متناسب با میزان سابقه است. این ضریب برای افراد دارای بیش از ۲۵ سال سابقه بیمه پردازی اعمال شده است.

قریب در ادامه درباره تفاوت تطبیق اعمال شده در فرمول متناسب‌سازی گفت: مبلغ مستمری و مزایای جانبی مستمری‌بگیران پس از اجرای متناسب‌سازی برای سوابق ۳۰ تا ۳۴ سال از مبلغ ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و برای سوابق ۳۵ سال و بالاتر از مبلغ ۳ میلیون تومان نباید کمتر باشد و کسری احتمالی تا مبلغ مذکور تحت عنوان تفاوت تطبیق به مستمری‌بگیران مربوطه پرداخت می‌شود.

منبع

باربری گیشا

اتوبار گیشا

ارسال شده در NEWS

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس فوری با ما